Work at home by Greek blogs by women
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Καλησπέρα σε όλες!

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Καλησπέρα σε όλες! Empty Καλησπέρα σε όλες!

Δημοσίευση  Anne-Kourteli Δευ Φεβ 11, 2013 10:02 am

Γεια σας και καλώς σας βρήκα! Με λένε Άννα και στηρίζω και γω, οπως και εσείς, την γυναικεία επιχειρηματικότητα, στα πλαίσια της τηλε-εργασίας.

Λίγα πράγματα για μένα & την ενασχόληση μου

Μένω στην Αθήνα και είμαι 25 ετών. Έχοντας ώς μόνο εφόδιο την πολυ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (εφόσον τυπικά ακόμη δεν εχω πάρει το πτυχίο μου...), θελησα να δοκιμάσω τις δυνάμεις μου στον χώρο της τηλε-εργασίας. Επειδη και γω (οπως και πολλές απο εσάς) ήμουν λίγο σκεπτική σχετικά με το μότο "δουλειά-απο-το-σπίτι", επιτρέψτε μου να πώ, λόγω του οτι στην Ελλάδα εχουμε τα περισσοτερα scam jobs απο οπουδήποτε αλλού.., αφιέρωσα χρόνο στην αναζήτηση μιας αξιόπιστης πλατφόρμας και επειτα απο 3-4 καλές επιλογές, κατέληξα στο oDesk.

Λόγω του πλεονεκτήματος της πολύ καλής γνώσης Αγγλικών και με τη σχετική ευχέρεια στον Η/Υ κατάφερα συντομα (σε περιπου 4-5 ημερες) να βρώ 2 αξιοπρεπέστατους πελάτες απο το εξωτερικό, οι οποίοι ζητούσαν εξ αποστάσεως γραμματειακή υποστήριξη.

Αν και εδώ και αρκετό διάστημα δεν απασχολούμαι με το virtual assistance, παρέχω σταθερά (κατ'εξαιρεσιν) τις υπηρεσίες μου στους 2 πρώτους μου πελάτες. Εδω και τεσσερις μήνες (και με αφορμή ενα σπικάζ σε τηλεοπτικό σταθμό) δουλεύω πάνω στον τομέα των διαδικτυακών παρουσιάσεων, ως spokesperson διαφορων εταιρειών. Στον ελευθερο μου χρόνο (που μέχρι πριν ηταν αρκετός) αναλαμβάνω narrations (αφηγήσεις) συντομων ιστοριών στην Αγγλική γλώσσα, ενω δεν είναι λίγες οι φορές που οι πελάτες μου, μου ζητουν εκτός απο την παρουσίαση, και την συγγραφή του commercial script (του κειμένου της παρουσιάσης ελληνιστί).

Για να μην πλατιάζω και σας κουράζω, να χαιρετήσω ακόμη μια φορά αυτή την υπέροχη προσπάθεια, να ευχηθώ "αυξάνεσθαι και πληθύνεσθαι" και να σας θυμίσω ο,τι ειμαι και γω εδώ, ετοιμη να βοηθήσω, οποτε μου ζητηθεί!

Anne-Kourteli

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Points : 3
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 11/02/2013
Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καλησπέρα σε όλες! Empty Απ: Καλησπέρα σε όλες!

Δημοσίευση  greekblogsbywomen Πεμ Φεβ 14, 2013 7:02 am

Σε υπέρ ευχαριστούμε για όλες τις πληροφορίες!

Βικτώρια

greekblogsbywomen
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 67
Points : 146
Reputation : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 17/01/2013
Τόπος : Thessaloniki

https://wahm.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης